Citat:
Ursprungligen postat av
Prop
Adrian vet klart och tydligt vad Madde vill, och är kanske lite intresserad. Men han vill inte behöva konfrontera det i huset, framför ögonen på familj och vänner. När Simon för ett tag sen på fyllan berättade för Adrian att Madde är kär i honom låtsades han som att han inte hörde. Varenda hint från Madde eller övriga spelar han oförstående till.
I natt, när han inte tröstade Madde, tror jag att han såg framför sig hur hon i ett känslomässigt instabilt läge skulle kunna få för sig att faktiskt berätta exakt vad hon kände för honom. Därför gick han inte dit. Och därför försöker han undvika att vara ensam med henne, för att slippa behöva konfronteras med hennes känslor om hon skulle samla mod och berätta.
I Adrians presentation på hemsidan står det: "Han kan bli blyg om han gillar en tjej men det kan uppfattas som gulligt." Från vad Adrian har visat hittills är Maddes enda chans att fläka ut sina känslor inför honom utan att han har någonstans att fly. Men det lär inte ske i huset.
Hon MÅSTE ta tag i problemet så är det bara enda sättet få en reaktion av AD inget annat men hon är rädd bli nobbad och allt annat medans han tyder INTE de signaler som ges, Tex i går kväll Joel han ska inte göra som han gör utan där skall han hämta AD men problemet kvar står det är 2st stora cockblockers i rummet nåja Mergim är en till dyl så det är 3st!
Enda som dem kan göra från BB är ta in AD och ha ett samtal med han för det är fan inte snyggt skött någonstans alls av ngn av de inblandade deltagarna i huset, Ska det finnas en konsekvens så måste man agera för att psykisk mobbing ska INTE vara tillåten!
En konsekvens är göra om i sovrummet så Joel & Nardos ligger i egna sovrum samt nya personer vid dem och se till att AD 6 Madde hamnar i samma säng då måste han börja öppna upp sig, Blyg tamejfan det han visade upp i går var sjukligt stört så är det bara och BB måste ta in han & visa och fråga är detta ett korrekt beteende i frågan!