Citat:
Ursprungligen postat av
Ksenia74
Jag säger inte att han har våldtagit henne det finns det inga bevis för men att han är ett äckligt svin det är det fler än jag som tycker.
Lektyrfotografen var ju till och med gift med EA så hon måste ju haft en del goda sidor också men jag tror att många kvinnor likt EA blir behandlade som svin av män så fort hon inte dansar efter deras pipa. Då hämnas hon , vilket jag tycker är fel också men jag kan i grund och botten förstå henne om hon har den problematiken som sägs.
Men snälla du så obildad du är. Jag har full förståelse för att inte alla människor är högutbildade, och arbetar, inom psykiatrin, men du tar ju detta till helt andra nivåer.
Det framkommer klart och tydligt att hon har allvarliga störningar! Hon är diagnosticerad. Och jag kan tack vare min utbildning och kunskap ge en ledtråd om att det med största sannolikhet handlar om narcissistisk personlighetsstörning i botten, förmodat med inslag av histrionisk ps. och möjligen periodisk inslag av anti-social ps.
Hon har INGA i grund och botten goda sidor. Detta måste du förstå. Alla de "goda" gärningar hon gör, gör hon av en viss anledning och det är för att nå sitt mål. De gärningarna är helt enkelt verktyg för henne att kunna fullfölja sina manipulationer.
Det är inte hon som dansar efter männens pipa, det är exakt tvärt om. Det är männen som dansar efter hennes pipa och de fattar inte ens det själva. Åtminstone inte förrän det är försent och hon är färdig med dem.
Läs på om narcissistisk personlighetsstörning så kanske det klarnar lite mer för dig.