Citat:
Ursprungligen postat av
PuncturedBladder
Hur deras kontakt har sett ut det senaste året vet vi ingenting om. De enda uppgifterna vi har om det är MÄs egna uppgifter förmedlade via MÄbiträde. Dessa uppgifter kan ju såklart vara vinklade för att framstå i bättre dager.
Informationen från målsägarbiträdet i den delen får nog anses vara sann, som advokat kan hon inte ljuga om konkreta sakuppgifter. Så om CS säger att de haft kontakt i ett år, så är det bedömt så - svårt att vinkla.
Citat:
Ursprungligen postat av
anxypants
Nyreggad och jobbar på att leda tråden från eskortspåret tydligen.
"Nygreggad" - från någon som reggade sig tre kvart sen? Jag har nog lurkat FB längre än du handlat på systemet min vän. Jag leder heller inte bort från eskortspåret, jag noterar att det inte
finns något riktigt eskortspår - annat än amsagor. Det närmaste vi kom var att någon i tråden påstod att en kvinna vittnat i domstol om att EA är eskort, men sen kom det fram att sagda kvinna vittnat om att EA
inte är eskort. Har du godbitar att bjuda på, kör hårt, RIKTIG information tar jag gladeligen till mig.