Citat:
Ursprungligen postat av
Ohshit.Cuntwell
Det var en nyhet som inte kommit fram i tråden, ge källa på detta eller erkänn att du fantiserar. Jag har inte hört någon som ens hävdat att samlag har utförts, det kan alltså vara allt från lite fingrar eller mer som BO påstår.
Det finns inte utrymme hos mig för varken några fria fantasier eller att outa någon person vare sig inom rättsväsende, MSM eller någon person i övrigt.
För att inte bli alltför detaljerad så har jag korrigerat texten i mitt inlägg till:
"Betr. det fetade så har Göran Lambertz via sin advokat i samband med häktningsförhandlingen angett att det har rått samtycke om de sexuella händelser som utfördes."
I häktningsframställan anges f.ö. rubriceringen våldtäkt, vilket också åkl nämnde i samband med den kortfattade info som lämnades till media. Inget tal om "oaktsam våldtäkt" ifrån åkl vid det tillfälle som jag själv tittade på i en intervju via TV4.
F.ö. har jag f.n. ingen ytterligare info av intresse för trådens ämne, men återkommer givetvis om så blir fallet.