Citat:
Ursprungligen postat av
RamaZotero
De går till så i verkligheten, många oskyldiga som döms i sexualmål samt många som frias i hovrätten, där sjunker tillräckliga skäl för åtal från 90% (de vanliga) till 50%, i ord mot ord situationer, ibland helt utan bevisning som övertygar gemene man (kroppskador som blåmärken, annan bevisning)
Men du ser Göran Lambertz hur de gick för han, de är verkligheten för unga män. Han har bara varit singel 2 år sen sin fru dog 2018. När han då själv börja playa lite i 70 års ålder dröjde de inte länge innan han sitter för våldtäkt
De han gjorde i sin ungdom är sannolikt numera, olagligt, enligt samma rättsväsende han suttit som justitieråd i.
Som sagt knullar du nån brud med psykiska problem som har dåligt med pengar (Lambertz drog ju på en bidragstagande student under feminist regering, aj aj) kan hon "ångra sig" efteråt, plocka hem 100 000 kr i skadestånd osv.
Det är väl rätt åt svenskt rättsväsende att de får smaka på sin egen medicin efter fiaskot och justitiemordet på Julian Assange?
I och för sig också Thomas Quick-fallet att betrakta...
Citat:
Ursprungligen postat av
Dynamo-Kuken
Hon hade väl kanske inte skoteroverall på sig...
Däckat i soffan med kjolen/klänningen långt upp låren...bara föra trosan åt sidan..behöver inte ta av någonting.
Men om det vet vi inget men det behöver inte vara nått större hinder - GL hade kanske hunnit få i sig ett blått piller också??
Du menar alltså Viagra, Sildenafil som den också heter. Men det pillret tar i regel 45 minuter innan det kan börja att hända något. Om man ätit något samtidigt tar det lite längre tid.
Så då undrar man om förspelet började så långt innan ?