Fattar inte ens varför det blev diskussion om de där bilderna.. Det är ett valfritt kadaver, antingen hittat i skogen och lagt på plats eller editerats in i bilden, vilket missfärgningen indikerar genom en analys av dem.
Ja, Polisen söker igenom området med hund om kroppsdelar saknas. Saknas kroppsdelar som inte hittats med en gång hävs inte avspärrningen så snabbt. Och nej, Polisen missar inte en gummisko där offret legat.
Någon idiot här påstod att han hade erfarenhet som patolog och kunde påvisa att kadavret var människorester.. Ja visst, och jag har lång erfarenhet som veterinär. Dessutom är jag både Leg. Läkare, hjärnkirurg, Professor inom Lungmedicin... Allt samtidigt. Ja, ni förstår
Nej, allt faller på sin väldigt basala orimlighet när det gäller bilderna, mailkonversationen och annat trams dessa idioter sysslar med. Släpp idioten och fokusera istället på det rimliga.
Någon skrev att hans mor ännu inte visste något om sonen. Hon hade skrivit något på Facebook om det nyligen, men vet inte vad hon heter. Länk till henne eller maskat namn? Jag vet inte ens om det stämmer.