Citat:
Ursprungligen postat av
bubblefox
Jag kan 0 om företagande osv så ska inte yttra mig för mycket här, men enligt merinfo har både byggfirman och skateshopen anmärkning och skuldsaldo. Skateshopen har dessutom utmätning.
Jag kan heller inget om företagande men hela hennes snack om hur bra firman går och hur dom fått sin ekonomi på fötter så mycket bättre än om dom gjort som Magdalena ville är ju helt motsägelsefullt.
Att städa upp i ett sånt där ekonomiskt kaos och få en stabil och god ekonomi( som hon påstår att dom nu har) gör man inte i en handvändning ens om man har både vilja och kämpaglöd, frågan är om det ens då går att få 100% ordning på det.
3 miljoner i skulder och 28( tror jag det var) betalningsanmärkningar. Tveksamt om det ens går att komma på fötter helt när man hamnat i en sådan knipa.