Citat:
Ursprungligen postat av
Troian
Ovanstående är väl EbB:s version? Inte säkert EsB med entourage delar den synen.
"Synen" är bekräftad av Ebbas ombud och ingiven till domstolen. Esbjörn med ombud har inte invänt emot utsagan.
Jag tvivlar starkt på att Ebba såväl som hennes ombud ljuger i frågan i media och inför domstolen och jag tvivlar ännu mer på att Esbjörns ombud som skulle vara med på mötet via telefon inte skulle invända om det är en lögn.
Det handlar om en faktauppgift, inte en åsikt. Man kan inte tycka om saken. Antingen hände det, eller inte.
Om du är så faktaresistent att du ska börja ifrågasätta sådana sedan länge välkända och accepterade fakta, så kanske du ska börja med att införskaffa en foliehatt.
Det framstår som du tänker sälla dig till pöbeln som skanderar att allt Ebba säger är lögn och allt Esbjörn och hans anhang säger är sant.
Jag fick initialt intrycket att du höll dig på en högre nivå än så. Det hade varit roligt om jag slapp bli besviken 😉