Citat:
Ursprungligen postat av
Tennsfjord
Nei, men at hun måtte drepes for å klare med henne, da med noe våpen.
Hellsculls sa 3 menn.
Uansett så er det ulogisk å forsøke å få med seg noen som har satt seg slik til motverge. Det blir jo umulig å få henne med seg uten at folk får med seg alle rop og skrik. Letvik var riktignok borte, men det var ikke tomt i huset til Skansen. Det sier seg selv at opdraget var at hun skulle drepes.
Hvis dette er en kidnapping som gikk galt, så betyr ikke det at AEH "måtte drepes" fordi hun var sterkere enn 1 eller 3 menn (eller uannsett hvor mange det var).
- S4 har flislagte trapper og gulv, så det kan ha vært en fallulykke.
- Hvis AEH ble overfalt i andre etasje, så kan hun ha forsøkt å flykte og falt i trappen.
- Hadde hun våte føtter pga bad/dusj, eller at gulvene var våte, fordi hun nettopp hadde vært ute i slapset med valpen, så kan hun ha sklidd hvor som helst på flisene.
- Kidnapperne kan ha sklidd på flisene selv, etter at de hadde overmannet henne, AEH/GM kan ha slått hodet i gulvet, slik at det oppsto blodsøl, og videre kan det forklare gulvvask og manglende bøtte.
- Uansett hvem GM er, så kan GM ha blitt så stresset når kidnappingen gikk galt/AEH døde, slik at hen måtte akutt på do, pga fare for spor så måtte GM ta med seg både avføring og bøtte, og at gulvvask kan ha blitt nødvendig.
Det finnes sikkert mange andre måter et uhell kunne skjedd.