Citat:
Ursprungligen postat av
RudyardKipling
Om man har obegränsat med tid. Enligt ett tidigare inlägg menar man att Trump vann med en landslide och att det överrumplade team Biden. Man var tvungen att på kort tid ordna hundratusentals nya röster. Fylla i enbart Trump/Biden kunde man göra 24 stycken per minut med om man fyllde i allting hann man bara med 4 stycken per minut.
Så du menar alltså att man skulle ha slängt ihop ett såpass omfattande fusk direkt utan förberedelse utan att åka fast på plats.
Det är nog den minst sannolika förklaringen hittills.
En sak jag verkligen inte förstår är hur man kan tro att det skulle gå att ordna med så mycket observatörer och arbetare från olika läger.
Vissa verkar ju tro att det är Demokraterna som valt ut valarbetarna och som hanterat hela val och rösträkningsprocessen.
Men tvärt om så är det ju faktiskt så att i de här swingstates som vi pratar om så är det faktiskt i huvudsak republikaner som organiserat val och rösträkningsprocessen. Ofta har man kommit överens mellan parterna om hur det skall gå till och valarbetarna kommer ju från alla läger.