Citat:
Ursprungligen postat av
Barca7777
Jag har absolut inget emot en transparent undersökning angående vissa incidenter. Men att tro att att man skulle begå ett sånt omfattande fusk när man har hela USA, och hela världens ögon på sig, är rent ut sagt riktigt korkat.
Bevisen som har lagts fram hittills är skrattretande och har i vissa stater också hamnat i papperskorgen hos domstolen.
Igen, att tro att man skulle våga sig på ett sånt stor valfusk, och speciellet i de stater det pratas om, är idioti.
Var går gränsen menar du?
Weapons of mass destruction i Irak gick bra, något som ledde till krig och oroligheter i hela Mellanöstern och som än idag orsakat att hela västvärlden skakas av massmigration och terror från IS. Detta gick bra.
Att under fyra år falskeligen anklaga USAs president för förräderi, ett brott som enligt lagboken kan leda till dödsstraff. Detta gick också bra.
Berätta nu
exakt var gränsen går om du menar att ett riggat val (arrangerat av samma människor som ljög om ovanstående) är så absurt, man of reason?