AVICCI var en producent av generisk NRJ-skval och hans död var liksom alltid när någon dör mycket tragisk och en stor förlust för hans vänner och anhöriga, men musikvärlden förlorade inget av värde.
När någon tycker att en musiker är en av världens bästa på sitt instrument bara för att denne nu råkar spela i ett favoritband. Det känns lite blöjigt.
"Keith Richards är en av världens bästa gitarrister för att han spelar i Rolling Stones". Dra åt helvete liksom.
Jag kontrar dig Mr. realFEZ med Seasons of Wither. En av bandets tidigaste "lugna" låtar. Ingen powerballad utan en mer atmosfärisk historia. Spola för helvete inte utan låt låten bygga upp ifrån start (det är konsertljud ifrån The Train Kept A Rollin' som startar för att snart gå in i själva låten)