2020-09-04, 23:02
  #457
Avslutad
Citat:
Ursprungligen postat av SalmonandEgg
Detta innebär alltså slutet för etniska svenskar?

Det tåget gick för länge sedan.

Kommer inte finnas några etniciteter om hundra år på jordklotet. Vi blir en smältdegel och det är bra.
Citera
2020-09-04, 23:03
  #458
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av Ingenjoer
Frågan är om vi kan göra något åt det här? Jag har ju mentalt gett upp. Men jag vill ju få lite hopp igen. Men hur?


Ja tyvärr är det nog så. Om svenska kvinnor inte gillar svenska män så männen måste importera så skapas ju inte etniskt svenska barn mer.

Men detta skulle ju innebära att "nazisterna" har rätt i vad de säger?!
Citera
2020-09-04, 23:03
  #459
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av sickspeed
Det tåget gick för länge sedan.

Kommer inte finnas några etniciteter om hundra år på jordklotet. Vi blir en smältdegel och det är bra.

Hur är det bra?
Citera
2020-09-04, 23:16
  #460
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av sickspeed
Det tåget gick för länge sedan.

Kommer inte finnas några etniciteter om hundra år på jordklotet. Vi blir en smältdegel och det är bra.


Du gillar inte mångfald?
Citera
2020-09-04, 23:16
  #461
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av crowman
Flashbackare förstår problemet och det har ältats i 15 år på forumet. Vi vet att feminism + massinvandring => ditt liv suger. Att prata om det om och om igen leder ingenstans. Du kan läsa tusen trådar på flashback om det, det ger dig inget så sluta slösa tid på det.

Vad som krävs är att folk börjar agera. Systemet är beroende av männen de hatar, vi programmerar deras datorer, får elnätet att fungera, betalar skatten, bygger och jobbar medan Lisa jobbar som samordnare på kommunen och får sin lön betald av oss för att predika feminism. Babbarna i Sverige är här för att vi betalar dem för att komma hit. Ingen arab vill bo i ett subarktiskt klimat i ett miljonprogramsområde utan de bor där av samma anledning som svenskar bor på en oljeplattform i nordsjön.

Om du är en ensam svensk man har du inget att förlora, din familj kommer dö ut med dig och dit land kommer bli lika bortglömt som Grekernas civilisation i dagens Turkiet. Det här hände inte av en slump, staten och eliten har pushat för mångkultur och feminism och tvingat fram en samhällsförändring som satt dig i denna situation. Gör det rimliga och slåss tillbaka.

Börja gymma, bygg nätverk med män i samma situation och gör dig oberoende av systemet som hatar dig. Staten och storföretagen är din fiende. Sluta upprätthålla deras system. Konsumera minimalt, betala inte skatt, skriv buggar i din kod och lyft varenda bidrag du kan. Kontakta vården för varenda skitsak, kör långsamt i vänster körfält i rusningstrafik. Varje gång du sänker Sveriges ekonomi så är det en mindre genusvetare eller arab som staten kan finansiera.

Folk har gjort revolution igenom historien för långt mindre än det här. Vi har ett system som öppet hatar dig och du jobbar för att upprätthålla det. Sluta med det NU!

Dina förfäder var vikingar och på den tiden var det brist på singelkvinnor pga månggifte. Dina förfäder satt inte och grinade över att de inte fick en tjej, de bildade männerbund och byggde båtar och skrev in sig i historieböckerna. De satt inte hemma och åt SSRI och kastade tusentals timmar på spel. Har du ingen familj, ser du ingen framtid bli en viking, åk och bestig berg, bilda ett gäng, åk motorcykel till Kina eller delta i det ultimata äventyret, dvs kriget mot den svenska staten.

Vi har ett samhälle som kollapsar av ett virus, vi har ett ekonomiskt system som är en stor ballong och vi har ett politiskt system som desperat försöker få invandringen att fungera men trotts det är det rekordhög invandrararbetslöshet och rekordmånga skjutningar. Deras feministiska ideologi har varken gjort män eller kvinnor lyckliga samtidigt som det bryter isär samhället. Det vi lever i liknar Sovjets sista dagar och du lever i en del av Sovjet som är fullt av muslimer, du lever i Tjetjenien.

Feminismen kommer krascha när det här systemet brakar likt Grozny brakade loss för 30 år sedan. När det smäller så är män män och kvinnor kvinnor. Det finns inga feminister när det är blodigt allvar och ingen bryr sig om sin instagram när elen har gått. Din uppgift, ditt mål måste vara att förbereda dig på att vara mannen i det läget. Du ska kunna göra det som dina förfäder gjorde när det var kris. Det bästa med att leva i möra tider är att det är tider då hjältesagor skrivs. Ju mer du motarbetar systemet ju snarare är vi där.

Edit: Uppmuntrar inte till våld SÄPO!

För att en motståndsrörelse på riktigt ska börja göra förändring behövs starka ledare. Finns sådana? Det behövs även kändisar som offentligt berättar om sina åsikter och inte bara random flashback snubbar. Exempel/förebilder?
Citera
2020-09-04, 23:18
  #462
Avslutad
Citat:
Ursprungligen postat av sweintoo
Ngn källa att diskutera runt? Men visst, kan spåna lite..
1. Som några varit inne på, mansöverskottet i yngre åldrar. Invandrargrabbar/värstingar som får omkull fjortisar (tröttnar delvis med åren) medan svensken är mer försiktig. Känner dock att det inte är den motorburna ungdomen på fordonsprogrammet som blir utan brudar utan försiktiga datornörden eller den ngt rundlagde killen utan några stora fritidsintressen.
2. Internetkulturen/nätdejting. Tar fram det "primitiva" i oss och gör tjejer extremt picky och killar motsatsen och tar allt de kan få (ofta inget) och "sprider sin säd". Folk lever hela sina liv på nätet, mkt stannar på chattnivån, man får ingen kemi med en profilbild, på sin höjd blir det en dejt/onenightstand..
3. Inte samma uteliv som förr/bristande mötespunkter. Hänger delvis ihop med förra. Finns inte klassiska "dansställen" längre där folk träffas, blir fulla och ihop. Tjejer och killar har olika intressen (tjejer fikar/träffar varann, killar spelar dataspel med varann). Dessutom en ökad otrygghet att röra sig ute minskar spontana tillfällen att träffas.
4. Tar längre tid idag att få jobb, måste generellt plugga först, sedan kan man flytta hemifrån när man jobbat ihop kontantinsatsen.. svårt innan att träffa folk i samma utsträckning. Många har inte en ordnad situation förrän i 30-årsåldern.. man är ungdom och skjuter upp vuxenlivet. I skolan pluggar generellt män teknik, och kvinnor vård, inte så stor träffyta på skola och jobb heller.
5. Lite annat smått och gott, som allt större skillnader i åsikter, gal/tan. Social media och annan kultur som signalerar "det perfekta förhållandet och livet", når det inte upp till det får det vara. Eller ger massa psykisk ohälsa och utbrändhet så man inte orkar träffa ngn. Utseendehets, komplex, pornografi där man ska leva upp till massa fantasier. Den svenska självständigheten, "ensam är stark". Osv.

Snygg analys.
Citera
2020-09-04, 23:21
  #463
Bannlyst
Dokumentären som länkades här inne har ett intressant citat:

Citat:
Our ancestors have always known that free sexuality would lead to a bad outcome for everyone. In our hubris, we have decided we know better and started an experiment with consequences that are beginning to show.

Jag undrar, om detta får fortsätta, var hamnar vi? Vad är slutresultatet?
Citera
2020-09-04, 23:23
  #464
Avslutad
Citat:
Ursprungligen postat av Drozd
Tror faktiskt Sveriges tidiga utbyggnad av bredband har en viss skuld här. Många osäkra unga män som sitter och runkar framför Pornhub i stället för att ta steget och träffa kvinnor IRL.

Plus såklart feminism, kulturmarxistiskt manshat, bråkiga (mångkulturella) krogar, Tinder, många losers på arbets- och bostadsmarknaden mm.

Startskottet är Öresunsbron som invigdes år 2000. Det tog 20 år att förstöra Sverige.
Citera
2020-09-04, 23:27
  #465
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av JustZlatan
Etniska svenskar kommer dö ut ja. Det är oundvikligt. Alla etniska nationaliteter kommer dö så småningom. Därför ska man leva i nuet och om det innebär att importera en kvinna från ett annat land och få barn med denna kvinna so be it. Man lever bara en gång och nationens etniska framtid spelar mindre roll. Alla länder kommer bli en smältdeg av olika etniciteter i framtiden. Det har redan börjat i västvärlden och kommer bara bli mer och mer.

Inse fakta och börja leva era liv! Vi lever inte på 1500-talet längre!

Knappast... Kommer alltid finnas etniciteter, men de grupper som har störst våldskapital och fortplantningsförmåga trycker ju bort svagare grupper.
Etnocentriska samhällen är en central evolutionär egenskap hos människan; inget du raderar över ett sekel.
Citera
2020-09-04, 23:29
  #466
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av SalmonandEgg
Dokumentären som länkades här inne har ett intressant citat:


Jag undrar, om detta får fortsätta, var hamnar vi? Vad är slutresultatet?

Det går i vågor. Nästa generation brukar se de negativa effekterna av sina föräldrars livsstil och revoltera mot det.
Citera
2020-09-04, 23:34
  #467
Medlem
JustZlatans avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Deballerur
Knappast... Kommer alltid finnas etniciteter, men de grupper som har störst våldskapital och fortplantningsförmåga trycker ju bort svagare grupper.
Etnocentriska samhällen är en central evolutionär egenskap hos människan; inget du raderar över ett sekel.

Nu menar jag flera sekler framåt. Kanske runt år 2500. Du tror fortfarande att vita etniska svenskar som lever idag kommer vara i majoritet i Sverige? Om 500 år kommer antagligen etniska svenskar se helt annorlunda ut med en mörkare hudfärg och mer arabiska ansiktsdrag.
Citera
2020-09-04, 23:37
  #468
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Mr.Slave
Bra skrivet och jag håller med om det mesta.

Feminismen togs fram för att slå sönder kärnfamiljen med mamma, pappa och barn. Kvinnor har lurats i att det enda som betyder något är deras karriär och att det är något bra att ha haft många sexpartners. Gör kvinnan karriär finns risken att hon hinner bli för gammal för att kunna bli gravid, samt att ingen kille vill ha en tjej som legat med halva stan. I början av 2000-talet gick serien Sex & The City som visade tjejer hur de ska leva ett storstadsliv utan familj, detta kallas för predictive programming.

Jo bra inlägg av "RobbyRob44 ".

Sex and the city är ett av de absolut VÄRSTA exemplen på hur vidrig propagandan kan vara.

De som satt som klistrade framför burken vilka var det?
De som glatt tog till sig det slampiga levernet, vilka var det?

Jo tjejer i 12-15-års-åldern...
De inte bara drömde att leva på det viset när de blev större - de började direkt...
Och runt omrkring dem fanns en hord av kåta skäggbarn även i deras egen skola som glatt uppfyllde deras önskningar.

Det är ytterst obehagligt att krafter propagerar för en allt tidigare sexdebut med medföljande graviditeter och ett nedbrytande sexliv hos BARN.
__________________
Senast redigerad av MrStreamer 2020-09-04 kl. 23:41.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in