Citat:
Ursprungligen postat av
HG
Ja, polisen behöver ju skydd från kollegor att åka till sin nya arbetsplats i Rinkeby. Polisen är ju räddare än vad de gängkriminella är vilket blir ett problem.
När det gäller svensk media har jag gett upp helt enkelt. Dock önskar man att de sakta men säkert sänker sig själva med sin åsiktsagenda.
Svensk MSM är som en jävla cancer som sedan decennier är spritt till alla organ i moder Svea. De ser alltid till att redan i rubriksättningen "förklara" för läsarna att det är ONDA, ONDA människor som agerar och att - som nu - muslimerna är OFFER.
"Högerextrema demonstrationen" skriver tex expressen under bilden och därmed så ställer de sig DIREKT på "motdemonstraternas" sida och tar deras upplopp i försvar.
Kort - gillar du inte islamiseringen av Sverige så är du HÖGEREXTREM.
Vad jag vet så blev det inte ens någon koranbränning att tala om. Men grottfolket, aporna i Malmö, de som bäränner och kastar sten, de ställer sig MSM bakom till 100%.
MSM ska ses som en fiende och inget annat.