Citat:
Ursprungligen postat av
frekkinhead
De gillar inte att du stjäler deras pengar. De HATAR kvantitet, jag lovar dig.
En coachs våta dröm är att du läser alla ord kunden skriver, ler, föreställer dig det de gör och blir kär i kunden, sedan bekräftar du honom och svarar med minst 3 frågor, och det får inte vara Ja/Nej frågor och inga repetitioner, och du har loggat allting perfekt, och du ställer också frågor om hans intressen och saker som player ska "minnas" om target, du skriver också helt unika saker som player hittat på och loggar det perfekt, sedan 5 minuter senare går du över till nästa meddelande och du hinner göra 40 mess per timme.
Och inte ens detta garanterar att du får vara kvar :-)
Därför man har flera konton, då kan man skriva: "Men gud vad kul att du gjorde det vad ska du göra annars då? Jag är så kåt på dig och vill suga av dig, får jag det? Puss och kram" i typ varje mess, och man slipper den mentala ångesten

Precis. Vem fan sitter och läser de tre-fem sista meddelanden liksom, som de vill att man gör? Man skumläser, kopplar ihop, spelar förvirrad om playern tycker man är trög. Hur ska man annars kunna tjäna pengar?
Jag tyckte dock min kvalitet var relativt god. Men det tyckte visst inte dem. Hur mycket fantasi har du till övers om du skriver 1000 meddelanden om dagen? Någonstans kommer en fråga eller hälsningsfras att repeteras