Citat:
Ursprungligen postat av
AlexandraIda
Jag hade lovat mig själv att inte träffa någon ny men ändå blev det så. Det är dock inte han jag var otrogen med utan vi träffades efter att jag separerat. Det funkar bra mellan min dotter och min särbo.
Hmm, ja det är ju väldigt sannolikt att din dotter har lärt sig att hantera sina problem i livet på samma sätt som du, alltså med hjälp av killar och sex.
Jag tror att hon har en stabilare familj hos din exman, så om hon spenderar mycket tid där är det ju positivt. Förhoppningsvis är han och hans sambo bra föräldrar åt henne och kan se till att hon inte hamnar allt för snett i livet trots att hon börjat glida snett. Jag hoppas verkligen hon inte fortsätter på fel spår utan får den trygghet hon behöver och förtjänar.