Citat:
Ursprungligen postat av
Niffy
Hvis det er noen som sloss så er det TH.
Hvorfor er det så inderlig fælt for han å bli sjekket ut som mistenkt i mordet på sin kone?
Det er kanskje her det er viktig å dvele litt.
Jeg mener ikke at politiet er slemme eller ondsinnet. Jeg mener bare at de nå er en opplagt
motpart.
De er et team på hvor mange? 30 mennesker? Og alle er overbevist om at TH er skyldig. De snakker med TH for å «få mer på han», få alibiet hans til å slå sprekker, finne ut mer som kan hjelpe dem i rettsaken når de skal beskrive motivet hans.
Jeg tror TH er sjanseløs hvis han prøver å snu politiets oppfatning. Han har dessuten prøvd før, uten å lykkes.
Se også på idisierekken deres. Prøv å være TH og motbevise den (ikke i en rettssak, men overfor politiet som er sikre i sin sak).
Det stemmer sikkert at de var nær en skillsmisse for 10 år siden.
Prøv å overbevise helt vanlige lønnsmottakere om at en milliradær mener det er viktig å være sparsommelig.
Hvordan skal TH forklare hvorfor ikke politiet fant hans fotspor på en slik måte at politifolk,som tror de har avgjørende indisier, slutter å tenke på dette som indisier?
Det går ikke.
Jeg hadde dessuten blitt forbanna på politiet for lenge siden. Han spurte dem flere ganger om han var mistenkt, og politiet nektet hver gang. Politiet lurte ham rett og slett.