Citat:
Ursprungligen postat av
Norris1234
Man måste ju förstå att CA försöker sätta fokus bort från sig själv som pedofil.. att jag kan minsann ha hand om barnen, mamman klarar inte ens läggningar eller hämta på fsk.. jag har påtalat att pojken behöver hjälp, men pappan ville inte osv.. allt för att sätta fokus på andra än han själv..
Tack!
Jag har försökt få fram detta i typ ett dygn nu.
Det är CA vi pratar om!
Mannen som beställer våldtäkter och övergrepp på både små barn o gamla värnlösa människor.
Mannen sitter o nekar till allt i förhör. Han har minsann inte vetat om vad CL håller på med, han tänder inte på barn.
Han erkänner förvisso att han tänder på gamlingar, men det är ju pga Caritas läggning - hon tände på det så till slut tände även han på det.
Han har inte innehaft någon bp det senaste decenniet.
Han vill bara jobba, pissa på frugan o gå o lägga sig. Typ.
Så när han - Mr Ärlighet-rakt-igenom - påstår att pojkarnas pappa vägrar låta lillgrabben få den hjälp som Dr Ambjörnsson så väl ser att han behöver, så sväljer majoriteten av tråden det med hull och hår..?!?
Alltså jag vet inte vad som stämmer, men så mycket vet jag som att man inte ska tro på ett ord som kommer från den där Ambjörnsson. Så en bättre källa än det kräver jag för att ändra åsikt vad gäller det påståendet.