Citat:
Ursprungligen postat av
JokerMannen
Den pilske kanin-hövdingen och Mållganísten SD fick en transmittering från LW i form av en bild på en Cash-Logg, en stund senare gick Mållganísten SD till attack.
Från och med det att L*na Wesstr*m hade transmitterat en bild till Mållganísten SD klockan: 23:01:13 dröjde det 22 minuter och 30 sekunder innan L*na Wesstr*m vid det då aktuella tillfället lämnade sin bostadsrätt.
Mvh/ @JokerMannen
Jag vet inte varför du har en sådan fixering vid Mållgan. Det har ju rört sig människor i området i hyfsat tidsnära samband mellan senaste observationen/kontakten av BO och till det hon upptäcktes vara försvunnen. Och dessa observationer enligt vittnen som inte har koppling till SD öht.
En av LWs grannar möter en person som viker av när hon är ute och går med hunden på kvällen.
Börgare/räddningstjänst (vad är korrekt benämning?) ser en person med en kasse som går på motorvägen i hyfsad geografiskt och tidsnära samband.
En annan av LWs grannar noterar att en lutauiskregad bil med åtminstone två personer i kör runt tidigt på morgonen då han är på väg till jobbet.
Alla dessa observationer är knappast observationer av SD.
Det verkar ju som att det var rätt många som åkte iväg i nära tid till LW försvann. Aktuella pojkvännen stack till Norge ändå, en tidigare fling drog till Kina, kompisen PJ till Göteborg som dock väl var en arbetsresa vad det verkar.
Men det verkar som att många i LWs bekantskapskrets, även hon själv, åker på tider när det då ännu inte var skollov, så klart är väl resor och hotell/stugor billigare,så det i sig är väl inte konstigt.