Tänk er själva att ni varit på bio du o din kompis är på väg hem. Någon dyker upp och lägger armen om halsen på din vän De skrattar o man kanske har en gemensamt minne man skattar åt. Tror ni då inte att den som går ytterst Lisbet inte skulle kolla eller lyssna på vad de sa?
Alltså Lisbet ljuger och ar hållit sig undan svaromål i 34 år för det var en konspiration och familjen Palme har vetat sanningen hela tiden självklart är det så. Lisbet har självklart berättat vem det var som gick o snackade med henne och Olof till sina barn. Att ni har svårt att ta in detta är för att ni är uppfödda med hjärntvätt där staten var gudgod och aldrig fuskade ljög eller simulerade. Fast detta är ett underättelseprojekt de gör va fan de vill. Vi försöker tänka på de bilder av rättvisa välfärd o godhet som omslöt Palme och Lisbet vi kan inte få in det i vår begreppsvärld att de kunde ljuga så. Vi skulle lita o tro på propagandan. Propagandan ni fortfarande lever i då ni inte vill ta in det som är sant. KONSPIRATIONEN. Går paret i bredd minst 5 meter måste Lisbet hört vad mördaren sagt till Palme de talade ju med varandra. Stor risk är att hon slängde ett öga på vem det var. Dessutom svarar hon mördaren med "vad gör du" lite som Annie löövskan beryktade ord "Hur beter du dig"
Jag menar man kan krympa av alla era teorier och fokusera på Lisbet
Logisk sekvens
Lisbet ljuger talar med Hans Dahlgren dessa rekomenderar henne att ljuga eller är med på konspirationen. Alltså idag är både Mårten Palme och Hans Dahlgren medvetna om vad som hände. När man nu hör Mårten i intervjuer så rekomenderar jag Mårten att säga som det var.
För att ljuga en gång kan väl va ok men när man är överbevisad då kan man/måste man erkänna.
Det är ju inte Palmes fel helt och hållet flera personer måste ju rekomenderat han att göra detta teatermord. In i det sista verkar Palme inte velat gå med på det men i stort sett blivit hotad att gå bort till dekorima o spela ut akten i teatern
Ni gör bort er själva när ni inte tar in detta ovan och inte utgår från detta i era resonemang.
Igår blev det extra tydligt i länken jag postade att åklagare i Pu Anders Helin inte för upp det avslöjandet att inte fråga ut Abders Björkman vad Palme o Lisbet talade med den påstådda mördaren med. Han var alltså delaktig i konspirationen Anders Helin som satt med Ölvebro i 10 år o förde utredningen sug på den! Ps För det är väl Anders Helin det låter som han men det kvittar egentligen för han hoppar över det märkliga att de verkade känna varandra o ställer inga frågor om detta.
https://www.youtube.com/watch?v=TCl90XqmfL0&feature=youtu.be
Detta förklarar varför Holmer ville få bort Anders Björman o marginalisera han o därför kallade han riksfyllo medierna har ju också ljugit oftast har de sagt att mördaren stod vid dekorima o väntade sen stegade fram o sköt palme i ryggen. Ställ er frågan om det är djupa staten som sagt åt dem hur de ska skriva. Vi kan inte lita på medierna vittnen är i stort sett de vi kan bygga sanningen på
Björkman sa att de gick o pratade Nej Lisbet kom inte i någon posttraumatisk chock Nej
Lisbet var avog o sne i 34 år hon gillade inte att spela teater och ljuga. Lisbet o barnen blev tvingade att ljuga Tycker Måreten ska begära o ha en presskonferens o där berätta att han nu vill erkänna att man tvingats spela teater men nu vill han ha frid o familjen o berätta.
Björkman säger också att det smallav två påsksmällare o han säger något om en bil här skulle ju Anders Helin frågat varifrån kom ljudet från det du uppfattade som påsksmällare. Här kunde man också låtet Björman få komma på olika ljudtest av olika vapen o jämföra.
Jag avfärdar anderssonandersonskas teori om att det är knarkspanare som fångar tillfället i flykten
Jag är mer inne på en jätteoperation med utlagda spår tidigt 1985 (palmes hiv eskalerade)
Holmers lögn om walter kirsuit samt egen körning på sveavägen. Varningarna till Alf Karlssons som försvann
Kan det va så att Alf Karlsson o gänget tar till sig varningarna och säger till Holmer o Palme om vad mördargruppen tänker göra gillrar en fälla där stora delar av mördargrupperna tror att det är deras grupp som skjuter Palme men allt är icensatt av säpo o holmer och Palme förs bort utomlands i säkerhet. Holmer blir rädd att mördargruppen ska fatta att han lurat dem o satt palme i säkerhet så han skaffar vapen för at skydda sig.