Citat:
Män kommer kallas ut i krig om det bryter ut även i framtiden, tro inget annat. Kvinnor kommer inte tvingas ut. Män som rymmer eller nekar utan giltigt skäl är de första att arkebuseras.Jag pratar inte om att tro saker. Jag pratar om lagliga rättigheter, det är iallafall en början att dessa är lika.
Jag tycker inte att det var rätt att män tvingades ut i krig heller, och det avskaffades väl nånstans samtidigt som feminismen drog igång. Värnplikten gjorde ju, så det verkar konstigt om man skulle tvinga någon att kriga utan träning. Är dock inte 100 säker på detta med krigande och tvång, så det är med viss reservation jag skriver det.
Jag tycker inte att det var rätt att män tvingades ut i krig heller, och det avskaffades väl nånstans samtidigt som feminismen drog igång. Värnplikten gjorde ju, så det verkar konstigt om man skulle tvinga någon att kriga utan träning. Är dock inte 100 säker på detta med krigande och tvång, så det är med viss reservation jag skriver det.
Så har varje krigsmakt gjort sen alltid.
Lagliga rättigheter säger du?
Varför döms män hårdare och oftare än kvinnor för samma brott?
Varför har män inga som helst rättigheter att besluta om sitt barn?
Varför får män inte välja om de ska könsstympas eller inte?
Varför är det alltid mannen som tas in till stationen vid bråk hemma, fast det bevisligen är minst lika ofta kvinnan som börjar bråken? Se Johnny Depp vs Amber Heard. Hon försökte också få honom fälld, fast det nu kommit fram att hon är psykopat och medger att hon pucklat på honom.
Varför fick Lotta Bromé ställa sig vid utgången på SR och tacka för sig, när alla andra under metoo jagades, tills några av dem dog/tog livet av sig? Weinstein är inte ens dömd ännu. Precis som Julian Assange. Asia Argento ryckte folk på axlarnaåt, fast hon våldtog en minderårig pojke hon spelat mamma åt när han var sju.
Vad sägs om berättelsen om Elijah Wood eller Terry Crews?
Vad har de för rättigheter?
När Erik Hörstadius berättade om en våldtäkt mot honom i Opinion Live, blev han attackerad av feminazi, och Belinda Olson kommer ju inte kliva in då. För henne är det där bra TV och hennes sida vinner ju.
Du verkar inte ha en blekaste aning om hur privilegierad du är som kvinna i det här landet?
Hur mycket rättigheter du har som män saknat. Alltid.
Ni har mer rättigheter och möjligheter än något folkslag i världshistorien, men är ni nöjda?
nej, ni är beredda att gå över manslik för MEEEEEER!
Här har du dina systrar. De jobbar alla enligt uppgift för din sak.
Att du låter dem är orsaken att vi lämnar er åt ert eget öde.
Det finns ingen annan utväg enligt boken "Omgiven av Psykopater" av Thomas Erikson.
https://blunt498abitter376horrible2005dv.files.wordpress.c om/2017/02/15585159_352267898472494_3437208137733962361_o.jpg ?w=640