Citat:
Ursprungligen postat av
Djeveldottir
«Han er for tiden involvert i Tom Hagens forretningsvirksomhet»
Utover dette; påfallende oss og dem-vinkling fra politiets side, nok en gang. Det virker på ingen måte som at disse er på samme side i saken... dette har jeg reagert på helt siden hovedhypotesen ble endret, og de begynte å holde separate pressekonferanser - og å følge opp hverandres utspill i media med -egne- utspill og «avsløringer»
Og ja... valpen... leste de siste innleggene og tenkte at noen må ha røyka sokkene sine, men det brakte med seg mange interessante refleksjoner og teorier

... faktisk
Ja. Tror det er første gang at Brøske ber journalister henvende seg direkte til TH eller Holden.
Citat:
– Hva er det som kommer av innspill fra ektemannen?
– Det ønsker jeg ikke å komme inn på. Det overlater jeg til ham selv, eller bistandsadvokaten hans å svare på, sier Tommy Brøske til VG.
Om innspillene.
Citat:
VG er kjent med at Tom Hagen overfor bekjente har lansert sine tanker om hva slags personer eller miljøer som kan stå bak ugjerningen, og at han regelmessig har ønsket å spille dette inn for politiet.
Hagen har satt opp liste med navngitte personer som kan stå bak forsvinningen. Den hadde det vært interessant å få et innblikk i.
Citat:
VG har også fått opplyst at rådgiveren har bistått Tom Hagen med å sette opp en liste med potensielle gjerningspersoner som kan ha stått bak eller medvirket til forsvinningen.
Her er det definitivt en "påfallende oss og dem-vinkling fra politiets side".
Men TH må fortsatt ha forbud mot å offentliggjøre enkelte detaljer fra åstedet. Av etterforskningshensyn. Vil jeg tro.
La også merke til dette sitatet.
Citat:
Tom Hagen har selv valgt å ikke uttale seg om den mulige drapssaken offentlig, men hans bistandsadvokat Svein Holden har gitt klart uttrykk for hvor vanskelig familien har hatt det siden Anne-Elisabeth Hagen forsvant.
En person som står Tom Hagen nær, har gitt uttrykk for at Tom Hagen ikke ønsker å bidra til den enorme oppmerksomheten rundt konas forsvinning, fordi offentlighet rundt ham og sorgen ikke vil bidra til å bringe kona tilbake, slik han ser det. Han har forklart at han heller vil hjelpe politiet med konkret informasjon, enn å bidra til det han har omtalt som underholdning i pressen.
Spiller på følelser. Gjemmer seg bak familien. Uff.