Är det en grej att vi slår kvinnor nu? Inget fenomen jag direkt uppfattat.

I vilket fall så visst har jag fått skydda mig från några psykfall till kvinnor genom åren och slog tex en stol i sidan på mitt ex när hon drog kniv mot mig och hade en av sina härliga pms kvinnostunder. Fast det gjorde jag för min makt?

Nä hon dumpades redan samma dag så gulliga små kvinnoförklaringar kommer man inte så långt med, blir väldigt grunt om kvinnan alltid är offret.
Ja har säkert spöat på syrran någon gång också på skoj men annars så tror jag kvinnor kanske bör förstå att vi är absurt fysiskt överlägsna, jag har i alla fall alltid varit det i mina relationer så skulle jag slå henne på riktigt, som jag slår en man så skulle hon garanterat dött. Så varje gång det är frågan om bråk och kvinnan överlever så är det logiskt att tänka att hon är den som skapat allt drama och han bara skyddar sig. Så du verkar tramsigare än vanligt än ts.