Citat:
Ursprungligen postat av
SopperoGossen
Och före det snackade Mofasti om jakthundar, fiskeresor och pride....
Uppenbarligen klarar Mofasti av att skriva om nya ärenden för att remain relevant.
Dessutom har Mofasti "försvunnit" och det tror jag inte på med tanke på all information som har kommit ut.
OnTopic: Borde polisen inte varit mer på D.N?
Suck...
Ja, som sagt. Dom har varit alldeles för mjäkiga med henne. Egentligen borde dom snackat med varenda junkie i stan. För dom jiddrar sinsimellan.
Bara genom att läsa förhören så poppar det upp skumma namn. Ändå är det släktingar och buksvågrar sinsimellan, dom här junkisarna alltså. Ett wx. E.R tipsar om D.N men E.R själv är en junkie, liksom pappan till hennes barn och nuvarande boyfriend.
Det var väl E.R som kysste C.A också? Som D.N jiddrar om. Å ryktet sa ju att det var C.A som blev träffad av glassplitter i skjutningen nära kyrkogården.
Jag vill exempelvis minnas att långt tillbaka att T.S numer T.U hängt med en av bröderna B, om inte alla 3?
Alltså, det här jävla packet är orimligt stort för lilla Kiruna!!!
Förr fanns det bara några namn, men idag är det fan en hel telefonkatalog!!!