Citat:
Ursprungligen postat av
Varmare
Örfilar skulle definitivt skada mig. Och jag vill ha ett samhälle generellt, och en relation i synnerhet, där man är rädd om varandra. Inte ett där det är OK att slå en annan så länge man är starkare än den personen. Vad är det för sjukt synsätt? Ska man inte vara som tryggast hos den som älskar en? Ska man inte vara som tryggast i sitt eget hem?
Jag har, till skillnad från dig, faktiskt badat bastu med ris och allt och att jämföra det med att örfila och sextrakassera kvinnor är en förolämpning mot både finländarna, bastun och björkriset, tamefan.
Som tur är, är inte män på det här viset. I såna fall hade de suttit i bur allihopa sen de blivit könsmogna. Inser du att du utmålar män som fullständiga offer för sina drifter, helt utan förmåga till självkontroll? Är det så du ser på dig själv, verkligen?
Har du inga armar och/eller händer får du träna upp din fantasi. Det är inte OK att vissa kvinnor ska offras för att du inte kan kontrollera dig själv.
Nu erbjuder ju inte kvinnor män någon trygghet. De erbjuder endast en hotfull känsla av det är bäst att lyda, annars blir det.. problem, typ..
Jag vet inte om det är min sexfantasi men vad jag hört så är det en sport att våldta tjejer i bastun i Finland.
Det går massvis av gruppvåldtäktsmän lösa som hoppar på kvinnor hur som helst närhelst de får en chans. Går alldeles utmärkt. Det är ingen av dem som sitter i en bur eller ens anses behöva sitta i en bur. Tvärtom så kan vi inte få tillräckligt många av dem.
Att kunna klicka hem en hora via nätet, som levereras delvis på statens bekostnad, från den lokala bordellen är en mänsklig rättighet. Fattar du inte det borde
du sitta i en bur.