Citat:
Ursprungligen postat av
Avel
Hur tror du han klarar att vara ifrån sin älskling nu tror du då?
Eller är de på rymmen tillsammans i Norge och ska hitta nån vändande bananbåt att hoppa på och åka och kampsporta och bråka med varandra hela dagarna i nåt land utan utlämningsavtal?
Dom är kanske i
VÄSTERÅS...
Jag hittade nåt som jag inte riktigt förstår i ett dagboksblad som handlade om utredningen om misshandel och våldsamt motstånd och våld mot tjänsteman, frikänd misshandel.
Tingsrättens dom 2016-03-07
2014-03-17 Tel. m. CÅ LL
som ska bedöma om övriga förundersökningar där KL förekommer går att avsluta i närtid och återkoppla till tingsrätten senast 30/3-14. Hon är förundersökningledare i den ytterligare utredning där KL är tt (avd. 3) och CÅ EM i den utredning där KL är mgd (avd 4).
tt och mgd?
2014-06-12 Tel med åklagaren LL som uppger att Lilja kallats till förhör ett flertal gånger men att förhör ännu inte hållits pga läkarutlåtanden. LL ska kolla hur
utredningen i Västerås där Lilja är målsäganden fortlöper.
Vad är detta? Finns det fler domar eller nedlagda åtal och i vad är Karin målsägande?
Inga målnummer finns bara detta.