Citat:
Ursprungligen postat av
Merapi
Men du har ingen förståelse alls när kivnnor blir förbannade När de blir behandlade som underlägset skräp inte dugligt för annat än att knullas?
För DET är ju problemet som feminismen adresserar, och som tydligen retar gallfeber på vissa män som inte klarar tänka längre och vidare än sin egen nästipp.
Jodå, det kan jag visst förstå. Men för det första är ni så söta när ni blir förbannade, för det andra så verkar det som att det triggar er sexualdrift när man retar upp er lite. Ni knullar mycket intensivare efter det att ni haft något gulligt litet utbrott och blivit rosenrasande.
Man klappar er sedan lite ömt på huvudet och säger att allt kommer nog ordna sig och vips börjar ni försöka knäppa upp skjortan på oss.
Men, givetvis fattar jag att kvinnor blir förbannade av att bli behandlade som barn. Och det finns kvinnor som beter sig som sådana, likväl som det finns män. Och de flesta av oss människor kan sannolikt bete oss som småungar emellanåt. Det är mänskligt.
Problemet med feminism av idag är inte att den med rätta kritiserar manliga beteenden och egenskaper utan att många feminister vill styra andra människor i detalj och tror sig ha de gudomliga svaren på hur alla skall leva lyckligt i alla sina dagar.
Feminism handlar inte om manligt eller kvinnligt längre, det handlar om totalitär ideologi som även Hitler hade varit stolt över. Utrota allt och alla som motsäger dogmerna så kommer snart Utopia att uppnås.