Citat:
Ursprungligen postat av
Moment22x22
Jag har inte sagt att svenska tjejer är överlägsna. För mig faller det sig dock naturligt att man slår sig ihop med sina landsmän och kvinnor. Det är ett ganska stort projekt att hitta en fru i Thailand jämfört med Sverige med tanke på avstånd, språk e.t.c. De flesta människor slår sig ihop kvinnor och män i närheten, det är alltså inte ett allmänt förfarande att åka halva jorden runt för att hitta sin fru.
Jo du ser ingen anledning till att en svensk man ska söka sig till thaitjejer eftersom det finns bättre alternativ i Sverige enligt dig. Rent rasistisk inställning alltså, svenska tjejer är bättre val än thaitjejer för alla svenska män.
Personligen kan jag se massor av skäl att föredra asiatiska tjejer framför svenska tjejer. T.ex. har de enligt mig mer kvinnliga former och är vackrare, de är mycket omtänksamma, de har en intressant kultur med god mat men inte minst så är de inte feministskadade bara för att ta några exempel.