Citat:
Ursprungligen postat av
Adde1234
Sedan är allt hon säger bara floskler och klassiska fotbollsfraser som inte betyder något. Hon pladdrar bara, säger verkligen inget intressant. Helt sjukt att hon har fått så mycket hyllningar för hennes insatser. Avskyvärd kommentator (och nej det är inte för att hon är kvinna).
Allvarligt, vem har hyllat henne? Politiskt korrekta krönikörer i kvällstidningarna som gör det enbart för att hon är kvinna "i en mansdominerad bransch"? Twitteraktivister som inte bryr sig ett skvatt om fotboll annat än för att göra politik av den?
Själv så stör jag mig på henne för att hon pratar dålig svenska, använder dialektala uttryck som stör många ("Hon sprang ju på 'na", "Bollen tog på han"), har en gäll och obehaglig röst och, när det gäller herrfotboll, aldrig har utövat sporten hon ska kommentera.