Citat:
Ursprungligen postat av
bagarn29
Hade han verkligen försökt så hade han kanske lyckats. Nu var han bara dryg och det höll inte.
Han säger att han hade ett advokatprov som han hade betalt en massa pengar för. Varför åker han till Robinson när provet sammanfaller med Robinsonspelet?
För att man planerar alltid sitt kvartals-schema med minst dubbla planer. Så när de väl sammanfaller får man helt sonika välja där och då vad som känns mest rätt.
Hade inte stannat en vecka till om de inte kompenserade för den tiden genom att betala mina räkningar där hemma, då mastiff bröt kontraktet och verkade anse att man "skulle vara glad att ens få vara med" Det är den mentaliteten som skapar cucks som mynnar ut i personer som Emilio.
jag har t.ex. inför hösten nu 19 tackat jag till följande, bryggande utbildning för utländska jurister på SU. En internationell LLM i beskattning på LU och ett nytt jobb på ny firma i London.
Om jag nu likt en emilio-cuck skulle tacka ja till enbart ett val och förutsättningarna förändras i September så står man där med ett val och 2 möjligheter man tackade nej till.
Hade Robinson inte varit så sjukt produktionsstyrt, reglerna ändrades varje dag (t.ex.när jag säger att jag tänker fucka alla tävlingarna så får laget helt plötsligt sätta en deltagare på bänken inför tävling) och att deltagarna matades innan tävlingarna osv, så hade jag definitivt tagit kontroversen med både SRA och utfärdigande institution i London gällande de veckorna jag missat av advokatprovet.
Tänk alltid att ni ska ha kakan och äta den med grabbar, så kan ni också leva ett mer värdigt liv.
/C