Citat:
Ursprungligen postat av
withnoname
Det enda jag funderar på när det gäller dig är varför du går lös på Hulsey? Jag nämner hans namn kort och det är uppenbart att det retar dig väldigt att han utesluter brand och sen är tyst.
Jag har inget som helst intresse för den här dagen längre som snart fyller 20 år. Nej jag tycker inte du ska tolka någonting.
Ok, du har inget som helst intresse för denna dagen längre som snart fyller 20 år? Är det därför du sitter dagarna i ända och trollar i denna tråd om denna dag för snart 20år sedan...?
Du har tydligen väldigt svårt att ta till dig seriösa fakta i saken, men drar dig inte för att trolla och ljuga själv, och kasta fram påstående gång på gång som du inte har minsta belägg för.
Bevisligen så faller inte tornen eller sjuan i fritt faller än någon ynka sekund, resten går i lägre fart än fritt fall, vilket endast kan ske om något under bromsar raset. Och det enda som kunde göra det var den underliggande strukturen när den mosades. Det betyder att alla dina påståenden om att dessa byggnader skulle fallit i fritt fall är nonsen, lögn.
Däremot kan det mycket väl lika fritt fall om man inte har nåt konkret att jämföra med, därför att en tidsskillnad på några sekunder kan vara svåra att se med blotta ögat. Men det är alltså inte fritt fall om man verkligen kollar upp det, mäter.