Citat:
Ursprungligen postat av
divadude
Ingen bryr sig om vem du sett i Lund...

Antagligen någon liten toy, antagligen är det din egna skittag med.
Writers går inte ofta en tidig död till mötes men de som går bort har uppenbarligen lämnat ett avtryck och det är därför du får nys om det.
Tråkig attityd du har.
Scoop är en writer som är med i Dinma crew, har setts lite i Göteborg vet jag, men hen kommer antagligen från nånstans i skåne i.o.m att crewet gör det.
Många writers knarkar väl, eller pysslar med allehanda kriminalitet för att försörja sin livsstil, så det hör väl inte till ovanligheten att man hör att målare tagit livet av sig eller hamnat i dödsolyckor. Orsak kan man bara spekulera i, men de flesta writers tar ganska mycket risker och lever på det stora hela inte alltid särskilt sunda liv, med sena nätter, adrenalin, stress, knas, fientlighet inför och ifrån samhället osv osv.