Citat:
Ursprungligen postat av
Pansarvecket
Kvinnor dejtar inte neråt. De dejtar på sin nivå eller över. Nu när universitet och högskolor har 70% kvinnor och det slår igenom i yrkeslivet så småningom blir det mer än 80% som dejtar eller vill dejta de 20% skarpaste männen.
30% får aldrig ha ett förhållande eller sex och resten, de mediokra får hitta en lika obildad ute i Vällingby som hon själv, bara han kan tänka sig att serva henne chips i soffan.
Då får väl de slöddriga männen se till att få ändan ur vagnen och börja hålla sig i fysisk trim, skaffa sig både yrkesutbildning och hyfsat betalt jobb eller starta ett framtida börsbolag. Det är fan så mycket bättre än att slöa i soffan dagarna i ända, leva på bidrag från soc, dricka sig plufsiga av tjugo starköl varje kväll, tröstäta sig smällfeta och gråta över att ingen kvinna vill dejta dem.
Om dessa ”oönskade” män skärper till sig kommer 60 % av dem att bli de skarpaste männen som 80 % av kvinnorna vill dejta. De resterande 20 % - chipsätande kvinnor från betongsförorter eller landsbygdshålor - får slåss om de 20 % mer eller mindre mediokra männen.
Då återstår endast 20 % män som blir utan en svensk kvinna. 15 % duger nätt och jämnt för fattiga asiatiskor som inte är så kräsna vid partnerval.
5 % är hopplösa fall vars enda möjlighet till fysisk kärlek och en stunds mänsklig värme är att köpa sex av prostituerade.
Om inte de mest äckelmagade prostituerade ens vill ta i dem med tång, så får de stackars männen begå grova brott typ värdetransportrån eller t o m sexmord. Sånt imponerar på vissa brudar.
Annars får de som bittra incels sitta vid datorn och skriva gråtvalser på Flashback, vräka ur sig sitt kvinnohat och anklaga radikalfeministerna för att ha gjort svenska kvinnor fula, manhaftiga, kräsna och ekonomiskt självständiga.
(< ironi >)