Citat:
Ursprungligen postat av
Svartabilen
En fråga! Något som slog mig. Ofta brukar man bara öppna med vem offret är! Lovisa vid detta fallet. Men det har varit väldig otydligt. Varför? Hade gärna velat veta mer om henne.
Någon som vet hur offrets pojkvännen mår idag? Någon bild kanske? Så svårt att få en bild av honom om man ej ser honom.
Sen rent normalt att man är nyfiken när något så sjukt händer.
Tack ÷)
Jag skummade genom FUP:en och av bilderna från BO bostad får jag WT vibbar. Tändare, cigaretter, snus och framförallt tomburkar liggande över hela lägenheten. Matrester och tallrikar i vardagsrummet. Sängen ser äcklig ut. Dock inte riktigt som en knarkarkvart men verkligen inte bra.
BO hade någon slags licens från en brandskyddsfirma om hetjobb. Så hon verkar ha jobbat. Kolla i FUP:en där finns den på bild.