Citat:
Ursprungligen postat av
Kattenx
Är inte runt 100 pers ganska litet antal i en sådan stor stad som STHLM?
Det är snarare mycket. Just för att det är Stockholm, det är helg och det är vacker väder.
Ett nyetablerat parti dra inga stora folkmassor.
Jag tycker AfS gör rätt, dom streama sina möten och får ut sitt budskap utan att man behöver närvara, jag kan ligga gärna närvara i mobilen som att vara fysisk närvarande på möte.
Det kanske inte alltid är så lätt att få familjen att åka in till AfS möte, men dom säkerhets problem det finns med subversiva element ifrån VPK Ungdomsförbud.
Se bara på videon på
https://www.youtube.com/watch?v=bSi5I78Vxvw , dagens poliser vet inte ens hur man swinga en batong och fostra kommunistpacket att uppföra sej. Se man bilder ifrån terrorstämplade FNL ifrån tidig 70 tal då slöddret protesterade emot USA frihetskrig i Indokina, då kunde polisen fostra kommunisterna att veta hut.
Notera att det är bara vit medelklass ungdom som skriker på videon ovan. Inga riktiga arbetare, har aldrig gjort ett hederlig handtag i hela sitt liv. Utan bara ett gäng skäggia tomtar som dyrka Motorhead och en samling fallna "tjejer" som skulle göra mer nytta på att sälja sina tjänster på Malmskillnadsgatan än att skrika om att AfS inte skall få hålla ett torgmöte.
Du får inga Södermalms journalister att skriva om AfS. Medan det skrivs spaltmeter om F! och den ondska som F! vill sprida till Svenska folket, så skriver inte journalisterna inte en endaste rad om de good guys som finns i AfS.
Asylrätten måste avskaffas snarast annars kommer vårt land att gå under.