Citat:
Ursprungligen postat av
anteri17
Och så undrar folk varför man döljer sina nationalistiska åsikter...
Visst ja. MS är ju 'nazister'. Minen hon skulle få om jag nämner AFS...
Jag knoppade av henne med att skriva att politik tar vi face to face och att hon säkerligen är desinformerad av oärlig media. Hon godtog svaret, vilket de flesta brukar göra om du är tillräckligt intressant och knullar hårt nog. Tragiskt men sant. Hon är dock en fin tjej.
Ja, det här med etikettering är inte alltid så lätt i deras värld.
Men verkar som hon mer är typen som är orolig för vad hennes kompisar ska tycka snarare än den typen som ilsket blockerar alla som står till höger om miljöpartiet. Så kanske inte ett helt hopplöst fall då.
Funderar på att skriva att jag själv är AFS-sympatisör och antifeminist i min profil på Tinder. Ändå sån stiltje där just nu så det kanske rör om lite i grytan. Och så sorterar man bort en del oönskat folk. Orkar inte med några mer idioter. Värt ett försök.