Citat:
Ursprungligen postat av
Drinkycrow
Det kanske är du personligen som inte tilltalar svenskorna. Jag har legat med en del backpackande svenskor i mina dagar och är själv svensk. Många svenskor är glada att träffa en landsman och glada svenskor blir ofta nakna svenskor.
Jag talar ju självklart av egen erfarenhet, men också från andras erfarenheter, detta är ju ett samtalsämne som man har fört med andra man har träffat på vägen, och många håller med mig att det stämmer.
Nu kanske du är riktigt snygg och har en tilltalande personlighet så det är väl självklart bra för dig

Eller bara haft tur och varit på rätt ställe. Det är ju självklart att detta fenomen inte gäller ALLA, varken för killen eller tjejen, men överlag skulle jag fortfarande stå fast vid att det stämmer.
När jag tänker efter så har jag ju också haft sex med en (alltså 1) svensk tjej, vilket är kanske det minsta antalet per nation som jag har varit med.
Som sagt, 90% av de svenskar jag har träffat så håller de flesta med om att svenska tjejer är svåra att få som svensk själv. Hon kommer alltid att vara mer intresserad av dom andra killarna än dig nästan oavsett "vem" du är.