Citat:
Ursprungligen postat av
Ken Dryden
Heberlein berättade för en gemensam vän till mig och henne ett par saker som kan vara intressanta:
1. Oisin tycker att Virtanen är idiot som varken kan tänka eller skriva. Oisin gjorde sig alltid lustig bakom Virtanens rygg att han behövde en vecka för att skriva en krönika på 3000 nedslag.
2. Oisin är politiskt neutral. Han är vänster när han är nykter, men blir borgerlig när han dricker. Tyvärr skrev han alltid nykter.
3. På grund av spriten har han stora problem med sin potens. Han måste alltid ha grejer uppstoppade i röven för att kunna genomföra samlag - och trots detta funkar det inte alltid.
Detta är vad jag hörde för länge sen. Jag kan minnas fel.
Japp, det där med politisk neutral och borgerlig vid fylla stämmer rätt bra. Umgicks i samma kretsar som han under slutet av 90-talet. Är riktigt glad att verkligheten kom ikapp honom; har mått illa varenda gång jag sett honom och hans krönikor. Jag kan inte ens räkna hur många gånger jag blivit förolämpad av den mannen, som i nästa andetag vräker ur sig ”men förlåååt lilla gumman!”
Usch.