Citat:
Ursprungligen postat av
workinman
Oj, 3 veckor sedan PresidentBahama förra spamtråd om bostadspriser och dess nergång.
Imponerande lång tid.
Han har inte behövt göra nya trådar, andra har gjort det och de har snabbt seglat upp på Aktuella ämnen. Så länge inte bostadsbubbla?-tråden läggs ut på Aktuella ämnen kan du vara säker att det kommer komma nya trådar minst en gång varje vecka som seglar längst upp. Det blir mer trådar hela tiden, bara kul att se mer personer som märker av problemet och får kännedom kring det.
Förra tråden som legat längst uppe nu en vecka har nära 200 k visningar. Det har garanterat räddat några och gjort att en del tänker om - bra va?
Och nej, kom inte och säg att det skapar kaos, det finns mycket större genomslagskraft hos andra medier som också ta upp det här varje vecka.
Presidenten gör ett extremt bra jobb och samla data och statistik, vi får svar flera veckor innan andra medier (som vanligt på flashback med andra ord - heja flashback).
Alla som skriver och försöker lära ut gör också ett bra jobb, det är härligt att se!
Och nu gav du mig bränsle att skriva detta inlägg - bra va?
God Jul, hål(l) i hatten.