Citat:
Ursprungligen postat av
P-o-beln
Tänkte bara kika in i tråden och kolla läget med Trumphatarna. Vad visar eran Trump-o-meter idag då, maxad igen eller?
De är på hugget nu hyenorna. Jag orkar inte ens läsa det de skriver längre för jag blir illamående av allt hat. Även när p1 eller SVT spyr ut sitt hat med jämna mellanrum så skruvar jag ner volymen för de gör mig spyfärdig med sitt hat.
Kan tillägga att jag faktiskt ogillade Bush och hoppades media skulle vara kritisk mot honom men då var du helt tysta och talade respektfullt om honom.
Jag förstår ju nu att dessa krig och allt elände skapas av andra personer med makt och igentligen inte av presidenter då de bara är marionettdockor. Men Trump är förhoppningsvis den som sätter stopp för dessa farliga människor som styrt alla tidigare presidenter. Jag tro Trump har ett gott hjärta.
Kram och frid åt er alla. Må gud vara med er som går mot strömmen.