Citat:
Ursprungligen postat av
lubbe75
Typ såhär med uppdateringar. Försökt speca källa. Ospecat=de flesta här kan se eller har sett själva.
*Flera i tråden har fått bekräftat att KM suttit anhållen från nära invigda. Freija (källa B) har det naturligtvis från MYCKET nära håll. Lockerudarn från (annan) källa B (jag intygar trovärdigheten i den källan).
*KM är med i bilen till förfesten i Töreboda. KB kör bilen. Han är med på festen och troligen även i bilen till stadt (prinzessan källa B/C). KM klänger på HA på stadt (dito)
*KM är född 66 vilket stämmer till fullo med ålder på den anhållne, 32 år 1998 (Forumdiskussion 2008).
* KM var inte på den arbetsplats han borde varit 2/6. Jag är B i kedjan.
*KM var tillsammans med KB som red med HA vid hassle-säby, vilket är KMs uppväxtort. Jag är B i kedjan.
* KB och HA är goda vänner.
* INGEN i KMs stora släkt dementerar honom som pilot utan stänger ned Fb-konton. Son, sambo, tre syskon och en systerson hemliggör Fb.
* KM klipps ut på en bild på sonen sida där han poserar med en Brynäs-maskot och sonen. Detta sker innan bilden raderas och profilen mörkas.
* KM har två skumma anonyma profiler på Fb.
*Minst två av KMs systrar bor på lockerud 1992. Två av dessa sätts av två oberoende källor i samband med en mindre vit bil "typ Nissan micra." Jag är B i kedjan.
* KM är kusin med U Ahlin (KMs mor syster med UAs far) vilket kan förklara mörkläggning. Källa: jag m.fl ( UAs föräldrar bor precis bredvid KM.)
* EN äldre webbsida där KMs mejl finns bland kontakter på tidigare arbetsplats Lorentzons styr i Skövde finns i juli. Nu spårlöst försvunnen. Källa:jag
Angående det fetmarkerade.
Jag har inga uppgifter om detta, så till denna info är jag
inte källa. (Däremot till de andra två påståendena under samma punkt.)