Citat:
Ursprungligen postat av
Ugglan.
Suck ... Jag har ju hela tiden utgått från att det "Hanna" hör är just Helena. Att jag ibland drar in ytterligare en kvinna är för att andra ska komma med input - eller output. Jag får dock ofta kritik för att jag tror för mycket på "Hanna".
Men om du plockar bort "Hannas" vittnesmål, då? Då är fältet vidöppet, eller? Bestäm dig: "Hanna" eller inte "Hanna".
(För övrigt berömde jag dig tidigare idag. Någon uppskattning såg jag aldrig.)
Ja jag vet att du tror på "Hanna" och jag tänker inte kritisera dig för det.
Problemet med "Hanna's " vittnesmål är att det blir väldigt tight med tiden och jag tror ju på "brovittnet" så om du tvingar mig att välja så väljer jag bort "Hanna". Nöjd? Men därmed säger jag inte att hennes vittnesmål omöjligen kan stämma, det beror på om det finns möjlighet att rucka lite på tidsramarna.
Men å andra sidan har du klagat på mig flera gånger, viftat med pekpinnen och påtalat att jag "inte måste svara på allt" (vilket jag f.ö. långt ifrån gör). Den här gången följde jag din devis och svarade inte men nu får jag alltså även kritik för att jag inte svarade? Vill ändå tacka dig, om än i efterhand för att just DU gav mig beröm Ugglan, men det kändes lite som att "magistern" gav sin elev en klapp på axeln, det måste jag erkänna. Hoppas det känns bättre för dig nu när jag har visat min uppskattning!