Citat:
Ursprungligen postat av
Plaguetongue
jag köper bara färdig gratäng.
Potatis, ris, pasta, nudlar. är ju billigare
Okej, då förstår jag. Men du klarar av att koka pasta själv? Eller finns det också färdigkokt för 250 kr/kg?
Problemet du har är ju inte att potatisgratäng är "dyrt". Problemet är att du är lat/inkompetent, och då får du betala för det på ena eller andra sättet, antingen med pengar eller med tid och viss arbetsinsats.