Citat:
Ursprungligen postat av
NoFeelings
En av de älsta trådar jag skrivit i 2001-06-09 Jag började här 2006 och den här har jag missat.
Jag minns 1970 eller om det var 1969 på den tiden så var det självklart att det skedde man såg det på TV och tanken att det skulle vara orimligt började inte för mig 30år senare.
Det är så Fantastiskt så det kan nästan inte vara sant. Men under hela 70 och 80-Talet så trodde man på det helt klart men sen när inget mer hände i rymden så började man fundera.
Var det äkta? Jag skulle inte ta gift på det så mycket kan jag säga att folk varit i rymden är så klart sant men landat på månen??
Det är stort seriöst.
Jag har inget problem med mitt inlägg men dom som tramsar fattar inte nåt fysiken är nått jag gett fulla fan i men mina minnen är nåt man kan läsa om
Även för den som vill trolla och brilljera.
Det som nästan är lika otroligt men fakta i dag är att man kan i dag stå på sydpolen och tala i satellittelefon.
Helt jävla otroligt jag minns när trådlös telefon kom man kunde gå max 15 m från handenheten.
Jag är bara 55år.