Citat:
Ursprungligen postat av
Zurfarn08
Det framkommer att Johanna under 2008 har vittnat mot en T*bias Lu*d, som döms för koppleri. Det kan vara därifrån som hennes syster fått infon om prostitution. Johanna har uppenbarligen varit inblandad i sånt, men jag tror inte det är aktuellt 2016.
Aha, det var samma man! I vittnesförhör med mäklaren uppgavs efternamnet Li*d men en sökning på pers.nr från samma förhör ger oss ist. efternamnet Lu*d (*=n), T*bias i förnamn stämmer.
Så hennes koppleri-vän född -70 (46-år) är densamma som budat på huset på Kungsladugårdsgatan. Man undrar vad mer skumt denna man kan göra för JM.
Denna man verkar väldigt hemlig, ingen folkbokföringsadress mer än "Göteborg", antagligen spärrmarkerad (hemlig adress).