Citat:
Ursprungligen postat av
huliganism
I norrköping har bajen tagit över. Pekings "grabbar" sitter o trycker längst inne på nått jävla hak efter att blivit utbjudna. Om det smäller ikväll så blir det på lions. Kom hit om ni samlat mod!
Enlig senaste flashnews håller tydligen Peking förfarande runt 13 stadsdelar men det mesta av city och yterområderna ligger under grön vit flagg. Kampen om Burger king i city är är stenhård. Samtidigt medelar Norrköpings högsta befäll att dom flesta andra snabbmat kedjor är under bajens kontroll. Rykten gör gällande att bajen tagit över marknaden gällande svartsprit från tyskland medans peking fortfarande håller svartklubbarna och tjackmarknaden.
Rykten gör gällande att spårvagnen fortfarande kör som planerat men att busslinjerna till södra delar av staden är helt under bajens flagg.
Längst inne på ett hak sitter "grabbar" och lyssnar på Eldkvarn medans på lions sitter sthlm södras redaktion och avnjuter på dom kallar oss mods på storbildskärm.
Over and out// Folköl Ryden.