Hallå på er!
En liten lägesuppdatering då.
Som jag har hintat lite om i mina svar ovan så upplever jag fortfarande kraftiga sömnstörningar.
Detta börjar bli irriterande i och med att det går ut över allt annat. I förrgår blev det t.ex. ingen träning alls pga. den bristfälliga sömnen som jag hade fått två dagar i rad.
Jag hoppas dock som sagt att detta stabiliserar sig i takt med att mina hormonnivåer gör så.
Men det här är definitivt ett hett tips till er som funderar på att hoppa på tåget, jag kan inte nog understryka hur viktigt det faktiskt är med planering. Att tro att man ska hinna "landa" över en ledig helg osv. och att man ska kunna styra upp den kraftiga omsvängningen det faktiskt innebär att gå "ON" på så kort tid upplever iallafall jag som en väldigt naiv inställning och jag rekommenderar verkligen att man planerar in starten utav kuren till en period där man har t.ex en längre tids ledighet. Annars tror jag absolut att det kan gå ut över t.ex jobb eller annat i ens vardag i övrigt.
Matmässigt får jag fortfarande i mig det jag behöver, om än lite förskjutet, och det vart ett bra rygg/benbass igår. Kommer även att köra på ikväll.
Fick även ett par timmars sömn här under dagen nu så nu blir det att ställa sig vid spisen och agera kock.
Jag har även svalt 0,25mg adex tidigare idag så det rullar på även där.
Väl mött, fortsätt gärna kika in så håller jag er uppdaterade om utveckligen