Citat:
Ursprungligen postat av
Julgodis
Har läst FUP:en, men varför spelade Benita in samtalen efter mordet? Vilken är anledningen?
Hon kanske inte var så in på det som hon ger sken av i vissa kommentarer, eller att gardera sig mot att hon specifikt skulle bli utpekad som "syndabock", yngst, är hin inte ensamstående morsa också? Det kanske lätt sett som bekvämt att hon skulle vara det.
Bilderna på henne som vissa kommenterar med "kolla sexbomben" är enligt datumen på foto taget när hon var ett par år under sexalmyndighets ålder. Hon ser heller inte ut att posera isyfte att verka sexig, utan mer att hon gör en sådan min för att någon tjatar. Där hon står med pinnen har hon ju snarare ett irriterat anisktsuttryck som att hon är arg/kränkt snarare än att hon försöker se sexig ut?
Det kan ju iofs vara så att bilderna är tagna av en jämnårig kompis som inte vill illa utan mer spexa och Bettina motvilligt ställer upp.