Citat:
Ursprungligen postat av
Pazuzu80
Eller mycket mer troligt ännu en lång gäspning. De tidigare förutspådda sensationerna uteblev som vi alla vet... Jag tror dessutom inte ni fattar hur lägre än lägst O'Keefe rankas bland sina kollegor. Ingen vågar rapportera det han gör för att han är en sån notoriskt opålitlig tokstolle.
Du kan säga vad du vill om O'Keefe. Jag påstår inte att han är någon "stjärnjournalist". Men om han nu har lyckats få tag på en video på HRC där hon diskuterar valfusk, huliganer eller vad som videon nu kommer visa, hur ska du då förneka det hela?
Sen, att MSM ser ner på journalister som O'Keefe är väl inte så konstigt. Alla som försöker gå emot status quo kommer ju såklart bli attackerade och förminskade. Bara kolla på hur många journalister pratar nedsättande om Janne Josefsson här i Sverige, bara för att han ibland visar sanningen om en misslyckad invandring och flyktnkngpolitik. Det gör ju inte Janne,, eller O'Keefe i detta fall, till en sämre journalist för det. Tvärtom, det borde visa gör folk att han inte är kontrollerad av establisementet.