Citat:
Ursprungligen postat av
LevisAnning
Ni tycks inte förstå tråden. Jag påstår att världen går emot den klassiska satanism som är känd sedan årtusenden med blodsoffer, sex med djur, äta avföring, pedofili, och allt vad satanism är känt för. Just det som står i bibeln om besten med nr. 666 och hela faderullan.
Det händer ju just så som det står skrivet.
Var har du fått det ifrån? Som jag uppfattar världen så går den, i stort sett, åt helt motsatt håll.
Blodsoffer sysslar väl endast extremt religiösa muslimer med numera, men det var ju väldigt vanligt förr om man skall tro på berättelserna i bibeln.
Sex med djur gjordes olagligt får något år sedan, och jag har inte hört talats om någon som dömts hittils.
Äta avföring är vad jag vet ganska ovanligt, men om någon vill det frivilligt, så är det väl fritt fram för dem. Vi lever äntligen i ett fritt samhälle.
Pedofili anses numera som ett av de mest avskyvärda brotten i Sverige, men för blott 75 år sedan var det väldigt vanligt att högstående adelspersoner och kungligheter var pederaster, som det hette på den tiden, och höll sig med ett harem av köpta unga pojkar.
I det gamla klassiska Grekland var bögeriet med unga pojkar helt institutionaliserat, Universitetslärarna hade som löneförmån att fritt få sätta på sina elever.
Detta händer samtidigt som Sverige på ett underbart sätt fortsätter att sekulariseras. Vi är det land i världen som har flest icketroende innevånare. Ändå har vi en väldigt positiv utveckling i landet, som avundas av stora delar av världen.
Vad gäller besten och 666, så är det väl något som bara riktiga foliehattar kan lägga någon betydelse i.
Det viktigaste måste vara att få bort alla religoner från världen.